Nowe technologie

pomagają nam oszczędzać

Kliknij i zobacz
usługi kamerą termowizyjną

Usługi kamerą termowizyjną i ich zastosowanie

Do czego wykorzystuje się usługi kamerą termowizyjną? Jednym z najpopularniejszych przykładów jest branża budowlana, gdzie dzięki termowizji rozwiązuje się odwieczny problem dyskomfortu mieszkańców, jaki jest spowodowany „uciekającym” z mieszkania ciepłem, gdy na zewnątrz temperatura daleka jest od korzystnej. Ciągłe dogrzewanie pomieszczeń, z których ulatnia się ciepło generuje ogromne rachunki, dlatego szukano sposobu, jak poradzić sobie z tym problemem. Obecnie, aby przeciwdziałać takim niedogodnością wykonuje się modernizacje, które rozpoczynają się właśnie od wykonania usługi kamerę termowizyjną.

Dlaczego usługa ta jest wykonywana na samym początku? Dzieje się tak, ponieważ jej efekty dostarczają nam informacji, od których zależy dalsze postępowanie. W wyniku pomiarów termowizyjnych otrzymujemy kompletne informacje o stanie izolacji budynku, od poddasza, aż po fundamenty. Dzięki termowizji widzimy, czy okna i drzwi są szczelne, czy ciepło nie „ucieka” kominem, czy izolacja budynku nie jest w jakimś miejscu zbyt cienka czy zwyczajnie uszkodzona, albo czy gdzieś nie wystąpiły problemy z systemem grzewczym, na przykład nie powstał zator w grzejniku.

Do kolejnych faz, czyli zaplanowania i właściwego przeprowadzenia termomodernizacji, powinniśmy się zabrać dopiero po zapoznaniu się z wynikami badań termowizyjnych. W przeciwnym razie całe planowanie inwestycji remontowej będzie oparte jedynie o spekulacje niepoparte niczym innym niż subiektywnymi odczuciami. Jeżeli nie chcemy narażać się na nietrafione inwestycje, które będą generowały straty zamiast zysków, powinniśmy się od tego powstrzymać i zamiast działać w taki sposób, zlecić badania termowizyjne, zapoznać się z ich wynikami i dopiero na ich podstawie planować modernizację. W ten sposób zyskujemy pewność, że modernizujemy te elementy izolacji termicznej, które modernizacji potrzebują.